Історія бібліотеки


 «Бібліотека –море книг,
  Бібліотека-храм науки…
  Переступайте цей поріг,
  Беріть скарби нетлінні в руки
  Нема прекрасніших доріг,
  Ніж в цей вселюдський храм науки.»
                                         П. Гоць.

     Бібліотека –Вона входить в наше життя з самого дитинства. Тільки дитина навчиться читати, неодмінно відвідає книжковий храм, щоб пізнати навколишній світ, проникнути в тайну історії нашого краю,серцем відчути красу нашої Батьківщини.
      Близько століття гостинно зустрічає своїх відвідувачів сільська книгозбірня
     Історія створення бібліотеки в селі Лозна сягає у далекий 1920рік. За свідченням очевидців та старожилів в селі працювала бібліотека у старому будинку культури, де був бібліотекарем  Михальнюк Петро Юхремович. Також була бібліотека у старому приміщенні школи.  Тут навчалися грамоти дорослі і читали художню літературу вчителі. Фонд бібліотеки на той час складав понад 200 книг. Були твори  класиків  української літератури:        Б. Грінченка , М Кропивницького   М Старицького.
      У  1954році місцевий  колгосп розпочав будівництво клубу. А в 1960 році приміщення бібліотеки розташувалося у новому будинку культури. Бібліотекарем тоді працював Гусак Данило Олексійович.
     У 1969 році  після закінчення культурно-освітнього закладу
 працювала  Наконечна Лідія Олександрівна Книжковий фонд складав 8 000 тис, було  500чит .
    В 1975 році очолила бібліотеку  Кондратюк  Олена, після неї працювала   Галущак Ніна Іванівна.
Протягом 19 років працювала бібліотекарем  Андрощук Марія Андріївна  На той час було 19 000тис книговидань ,540 читачів, книжковий фонд становив 10 000 примірників. Сумлінною роботою вона вкладала багато сил у розвиток  бібліотечної справи.
   У 1999 року по 2004 рік  працювала Мадай Тетяна Йосипівна
   З  2005 року на  посаду бібліотекаря призначена  Сухін Олена Вікторівна.
Основним напрямком діяльності бібліотеки є відродження духовності, виховання любові до свого народу, поваги до  історії і культури  України,  народних традицій та  звичаїв, дбайливого ставлення  до рідної землі.
     На сьогоднішній день  книжковий  фонд складає 10 981 примірників,  12 найменувань журналів та газет. Обслуговується 495 читачів   та   4 000 відвідування.
     У  2009 році проведено ремонт приміщення за рахунок коштів сільської ради.  Поставлені металопластикові  вікна. У бібліотеці створено усі належні  умови для  роботи.
    Постійно діють такі книжкові виставки:
 «Творимо  диво  своїми  руками», на якій експонуються вироби школярів.
   «Український книгозбір» , де можна подивитися та прочитати книги письменників різних часів.
     Експозиція  «Нові книги»  знайомить з  новими  виданнями.
    Про видатних земляків розповідає виставка «Лозна свята моя земля» , Найбільше місця займає постать   Броніслава Яковича Панасюка.  Його ім’я   знане на теренах України.  Академік, автор багатьох наукових досліджень, заслужений  економіст  України , він є автором більше як 130 публікацій з яких106-наукових, і 8-навчально-методичного характеру, 12 особистих монографій.
 Ця експозиція містить  матеріали про трудовий та життєвий шлях Героя Соціалістичної  Праці Сорочинської Тетяни Онуфріївни. Є багато  матеріалів про історію села.
      У бібліотеці проходять бесіди на тему:
«Стрітення Господнє », «Екологія в нашому житті», «Про теплого Олексу»,  «Ти моя рідна мамо» , проводяться зустрічі  з людьми з обмеженими можливостями. Традиційними стали   Різдвяні посиденьки на Василя та Меланки».
      Щороку  проводяться масові заходи та вечори,
Вечори  зустрічі  з  воїнами  інтернаціоналістами, цікаво проходять вечори до дня святого Валентина «Серця двох.»  Завжди багато людей збирає    театралізоване свято  «Ой на Івана, ой на Купала»,
концерт до Дня незалежності, до дня працівників сільського господарства  та Нового  Року.
Також проходять у бібліотеці Шевченківські дні та читання,  свято квітів.
    А також проводяться дні пам’яті  Голодомору «Запали свічку».
    Бібліотека тісно співпрацює у проведенні масових заходів з працівниками будинку культури, школою,  сільською радою.
     У 2011році було створено музей історії села. Понад 60 експонатів зібрано у місцевих жителів.
    В 2011 році  як учасники  міжнародного конкурсу «Бібліоміст» отримали   два комп’ютери які були підключені до мережі Інтернет. Велику допомогу у проведенні цього конкурсу надала районна бібліотека для дорослих  Всі затрати по оплаті  взяла  на себе сільська рада. З того часу кожний бажаючий має змогу безкоштовно скористатися послугами  Інтернету. Завдяки гранту побільшало  відвідувачів та користувачів бібліотеки,  покращилася виховна робота, змістовнішим стало дозвілля молоді.
         У вересні 2012 році село відсвяткувало своє 650 річчя. Бібліотека взяла участь у проведення цього заходу.
      У сільській книгозбірні створені всі  умови  для задоволення зростаючих потреб користувачів, тут можна отримати потрібну інформацію, змістовно відпочити,поспілкуватися з друзями. Адже бібліотека сьогодні – це центр духовної культури та організації дозвілля мешканців села.






Немає коментарів:

Дописати коментар